Навіть пальцем не торкнулися. Кіберзлочинці навчилися «викрадати» людей для викупу дистанційно

04 января, 2024 Нет комментариев

Навіть пальцем не торкнулися. Кіберзлочинці навчилися «викрадати» людей для викупу дистанційно

Жертвою кібервикрадення став хлопець з Китаю (Фото:Riverdale City Utah / Facebook)

Серед Інтернет-злочинців став популярним новий вид правопорушень — кібервикрадення. Для його здійснення жертву залякають і змушують ізолюватися самостійно.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) напередодні сповістило поліцію американських штатів про нову тривожну кримінальну тенденцію — кібервикрадення. В рамках злочинів цього типу зловмисники змушують жертв ізолюватися, а близьких переконують у їхньому викраденні, аби надалі отримати викуп. Жертвами кібервикрадачів ставали, зокрема, іноземні студенти.

Про один з викритих випадків напередодні повідомила поліція міста Рівердейл в штаті Юта. Жертвою зловмисників став 17-річний студент з Китаю Кай Чжуан, який приїхав на навчання за обміном.

Шахраї переконали його піти в гори й лишатися там. Також його змусили зробити фото, що створює враження, ніби його було викрадено. Поки хлопець був в горах, зловмисники зв’язалися з його родиною, повідомили про викрадення та попросили викуп. Їм вдалося виманити у китайської родини 80 тисяч доларів.

Незабаром поліції стало відомо про зникнення хлопця — інформацію передав навчальний заклад, з яким зв’язалися батьки Кая. Пошуками хлопця зайнялися ФБР, місцева поліція і китайська влада.

Фінансові документи підлітка і дані з його телефону було перевірено. Завдяки цьому вдалося встановити, що нещодавно він відвідував місцевий каньйон. Саме тут зрештою правоохоронці знайшли нібито викраденого хлопця, застосувавши пошукові безпілотники. Кай, як виявилося, ночував в наметі й навіть не мав достатньо води та їжі для такої «подорожі». В наметі виявили та кілька телефонів, які хлопець, ймовірно, використовував для спілкування зі злочинцями.