Зовсім не кровожерливий. Хіміки дізналися дивну особливість харчування знаменитого графа Дракули

06 сентября, 2023 Нет комментариев

Зовсім не кровожерливий. Хіміки дізналися дивну особливість харчування знаменитого графа Дракули

Портрет Влада Цепеша в Галереї предків Будинку Естерхазі (Фото:Wikimedia Commons)

Італійські вчені дійшли дивовижного висновку щодо легендарного графа Дракули, господаря Валахії.

Як повідомляє газета The Times, експерти витягли унікальні дані з 500-річних листів правителя, які можуть переглянути наші уявлення про його харчування.

Вивчивши ці стародавні листи, вчені виявили фрагменти білка на їхній поверхні, але вельми дивно, що були відсутні білки, характерні для тваринної їжі. Це може наштовхнути на думку про те, що граф Дракула, ймовірно, був вегетаріанцем, що суперечить образу кровожерливого володаря Валахії.

Експерти також зазначають, що середньовічна Румунія була місцем суворих кліматичних умов і дефіциту їжі, що могло сприяти вживанню рослинної їжі. Це може пояснити, чому граф Дракула міг надавати перевагу рослинним продуктам.

Крім того, вчені вказують на можливість, що здоров’я графа могло обмежувати його дієту. Граф Дракула страждав на циліопатію, генетичне захворювання, що порушує функції клітин і органів, що могло обмежувати його здатність засвоювати тваринний білок. Він також стикався з гемолакрією, рідкісним станом, за якого кров виділяється зі сльозами, що могло обмежувати його можливість вживання кривавої їжі.

Дослідження італійських учених, що стосується харчування графа Дракули, викликає нові питання про життя цього загадкового історичного персонажа і може змінити наші уявлення про нього як про вампіра-хижака.