ЄС вже став найбільшим донором України у 2023 році та планує надати ще 4,5 млрд євро

12 октября, 2023 Нет комментариев

ЄС вже став найбільшим донором України у 2023 році та планує надати ще 4,5 млрд євро

Євросоюз (Фото:REUTERS/Francois Lenoir)

Євросоюз планує виділити Україні 4,5 млрд євро до кінця року та розраховує на підтримку інших донорів.

Про це заявив єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні на 4-му засіданні круглого столу міністрів з підтримки України в рамках зборів МВФ і Світового банку у Марракеші.

За його словами, Європейський Союз у 2023 році став найбільшим донором України, вже виділивши в рамках інструменту макрофінансової допомоги 13,5 млрд євро і розраховуючи виплатити ще 4,5 млрд євро до кінця року.

«Загалом прогрес дуже добрий, і я з оптимізмом дивлюся на перспективи того, що Україна виконає всі умови до кінця 2024 року і далі», — сказав він.

За його словами, ЄС та інші міжнародні партнери мають пишатися тим фактом, що зробили свій внесок у покриття дефіциту фінансування для України як торік, так і цього року, і завдяки цій солідарності економіка України сьогодні перебуває в кращій формі, ніж багато хто очікував.

«Ми розраховуємо на підтримку всіх міжнародних партнерів. Ми також повинні максимально узгодити умови надання підтримки між міжнародними донорами та міжнародними фінансовими інститутами, щоб забезпечити їхню послідовність», — додав єврокомісар, наголосивши, що фінансування залишається ключовим фактором.

Джентілоні зазначив, що Україна продемонструвала спроможність продовжувати проводити важливі економічні реформи, нагадавши, що поточні умови фінансової допомоги ЄС передбачають, серед іншого, судову реформу України, поліпшення регулювання економічної діяльності та вдосконалення режиму банкрутства.

Він також додав, що пропозиція Єврокомісії про виділення $50 млрд на наступні чотири роки дасть ЄС змогу значно допомогти в задоволенні фінансових потреб України. Раніше Угорщина запропонувала ЄС виплатити Україні тільки половину обіцяної допомоги.

Він уточнив, що в рамках цього пакета Ukraine Facility ведеться підготовка Україною плану, бачення зростання, заснованого на реформах та інвестиціях, крім міжнародної фінансової підтримки.

«Новий статус кандидата України також дав потужний імпульс реформам, попри війну, що триває. Ми продовжимо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — наголосив єврокомісар.

У 2022 році основним донором України були США, які виділили тоді $11,98 млрд проти $7,96 млрд від ЄС і закликали європейських колег до більшої активності. Цього року США надали Україні $10,9 млрд проти $14,66 млрд від ЄС, і очікувані Україною додаткові кошти від Вашингтона до кінця року опинилися під питанням через кризу в Конгресі.

ЄС вже став найбільшим донором України у 2023 році та планує надати ще 4,5 млрд євро

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

ЄС вже став найбільшим донором України у 2023 році та планує надати ще 4,5 млрд євро