Вражаюче красиво. У Туреччині знайшли античну статую німфи, яка чудово збереглася

13 сентября, 2023 Нет комментариев

Вражаюче красиво. У Туреччині знайшли античну статую німфи, яка чудово збереглася

У Туреччині знайдено скульптурне зображення німфи (Фото:Kazılar ve Araştırmalar Dairesi B/Х)

На розкопках у стародавньому місті Амастріс, розташованому в чорноморській провінції Бартин недалеко від Амасри, було виявлено статую німфи, якій, імовірно, близько 1800 років.

Цей цінний артефакт найближчим часом буде представлений у музеї Амасри.

Амастріс — це місце, яке має давню історію, що починається з фінікійської колонії Сезамус на узбережжі Амасри в XII столітті до нашої ери. Місто процвітало за часів правління іранської принцеси Амастріс і було однією з ключових візантійських гаваней-фортець на південному узбережжі Чорного моря.

Місце, де було проведено розкопки, було передано у власність Міністерству національної освіти Туреччини в 2014 році. У 2017 році почалося будівництво школи на цій території, і під час будівництва було виявлено археологічні знахідки, що свідчать, найімовірніше, про римське минуле. Це призвело до припинення будівництва та охорони ділянки.

Вражаюче красиво. У Туреччині знайшли античну статую німфи, яка чудово збереглася

Фото: Kazılar ve Araştırmalar Dairesi B/Х

Розкопки проводяться під наглядом директора музею Амасри Зюбейде Куру за кураторства Університету Бартин. Під час робіт, які велися під керівництвом Зюбейде Куру, було виявлено статую німфи на глибині трьох метрів.

У заяві, опублікованій Департаментом розкопок і досліджень Головного управління культурної спадщини та музеїв Міністерства культури і туризму Туреччини йдеться:

«Під час наших розкопок в Амасрі, Бартині, у Гімназії було виявлено статую водяної німфи, заввишки 1,53 см, що належить до II століття нашої ери».