«Спроможність, що захоплює світ». У програмі МВФ двічі згадується слово Перемога — Пишний

08 июня, 2023 Нет комментариев

«Спроможність, що захоплює світ». У програмі МВФ двічі згадується слово Перемога — Пишний

Голова НБУ Андрій Пишний (Фото:Олександр Медведєв / NV)

Голова Національного банку Андрій Пишний «зробить все, що залежить від НБУ та від нього особисто, аби укладена з МВФ програма відбулася».

Про це він заявив під час заходу Великий день з NV. Діалоги про відновлення України.

Попри повномасштабну війну та окуповану територію, Україні вдалося об’єднати міжнародні фінансові організації та донорську коаліцію, що дозволила за пів року пройти дві програми — моніторингову і програму розширеного фінансування на суму $15,6 млрд. Крім цього, вдалося об’єднати пакет фінансової підтримки на суму $115 млрд на горизонті чотирьох років за базовим сценарієм. За негативним сценарієм передбачено $140 млрд, заявив Пишний.

«В основі цього лежить спроможність, якою захоплюється увесь світ. Ця спроможність дозволила переосмислити МВФ свою кредитну політику і сформувати програму, якою скористатися може не лише Україна, а й решта світу. Решта країн, які потерпають від впливу зовнішніх екзогенних факторів, але демонструють спроможність», — пояснив голова Нацбанку.

Пишний заявив, що зробить все, що залежить від НБУ та від нього особисто, аби укладена з МВФ програма відбулася.

«Я зроблю все, що залежить від НБУ та від мене особисто, як голови НБУ, щоб програма, яку ми уклали з МВФ, і яка дозволила навколо нас об’єднати фінансовий світ і ключові країни, які формують оцей історичний за своїми обсягами пакет фінансової підтримки відбулася. І стала першою успішною програмою за роки української незалежності», — заявив він.

За словами голови регулятора, ця програма «відображає нашу з вами реальність і проєктує наше з вами майбутнє».

«Вона розділена на дві фази — війна і мир. Вона розділена на фази супротив і відновлення. Вона передбачає заходи, які ми повинні вжити для того, щоб підживити нашу спроможність і заходи, які нам потрібно вжити для того, щоб побудувати структурні реформи та взяти їх з собою в майбутнє. У цій програмі двічі згадується слово Перемога і це саме по собі перемога, тому що це офіційний документ, який пройшов через МВФ і вони погодились з тим, що українці підживлюють свою спроможність і стабільність на шляху до перемоги. І 93 рази там згадується слово Відновлення», — розповів Пишний.

Він додав, що програма є «базовою конструкцією», яку «можна і потрібно» доповнити макрофінансову допомогу від ЄС на 18 млрд, що само передбачає ціли низку речей дуже важливих на майбутнє. Її також потрібно доповнити угодою про кандидатство та цілою низкою речей.

«Але ця конструкція лежить в основі нашої спроможності, яку ми маємо взяти з собою після перемоги», — підсумував голова Національного банку.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...