Справа не у поганому характері. Ветеринар пояснив, чому коти обожнюють будити своїх господарів рано вранці

05 сентября, 2023 Нет комментариев

Справа не у поганому характері. Ветеринар пояснив, чому коти обожнюють будити своїх господарів рано вранці

Ранкові пробіжки та крики нормальні для котів (Фото:FurryFritz /Depositphotos)

Багато власників смугастиків скаржаться на досвітні пробіжки і крики своїх улюбленців. Відомий британський ветеринар Брюс Карнрайх пояснив, чому так відбувається і що з цим робити.

Незважаючи на безумовний комфорт і забезпеченість усім необхідним, домашні кішки зберігають інстинкти мисливців, повідомив ветеринарний кардіолог і директор Корнеллського центру здоров’я кішок Брюс Карнрайх виданню Inverse.

Середньостатистична домашня кішка проводить більшу частину дня сплячою — від 15 до 20 годин. Цей спосіб життя пов’язаний з їхньою еволюцією. Предкам кішок було потрібно багато енергії для полювання на здобич, тож більшу частину часу їм доводилося відпочивати. При цьому тривалість сну тварин збільшується з віком.

Всупереч розхожій думці, кішка — аж ніяк не нічне створіння. Вона найактивніша в сутінках — ввечері та рано вранці. Чому так, достеменно невідомо, Карнрайх і його колеги вважають, що це пов’язано зі способом життя гризунів та інших тварин, на яких зазвичай полюють кішки.

Мешкаючи в будинку з людиною, кішка необов’язково змінює свої біоритми. Вона цілком може бути активною саме у вечірні та ранкові години.

Якщо господареві це заважає, каже Карнрайх, він може без докорів сумління закрити двері перед улюбленцем, який репетує і носиться по дому. Але щоб кіт не образився, потрібно буде приділити йому увагу в інший час.

Це допоможе зміцнити зв’язок між господарем і улюбленцем і забезпечить їм обом додаткове фізичне навантаження.

Ветеринари рекомендують гратися з кішками, щоб підтримувати їхнє фізичне та психічне здоров’я. Проведення коротких ігор протягом дня може бути дуже корисним для пухнастого друга.

Важливо пам’ятати, що поведінка кішок — це частина їхньої нормальної еволюційної характеристики, і змінити її практично неможливо. Однак, правильний догляд і увага допоможуть створити комфортні умови для кішки і зроблять її життя більш здоровим і щасливим.