Люксембурзька ABHH понад півроку чекає дозволу Кіпру, щоб позбутися російського Альфа-Банку

11 сентября, 2023 Нет комментариев

Люксембурзька ABHH понад півроку чекає дозволу Кіпру, щоб позбутися російського Альфа-Банку

ABH Holdings сім місяців чекає на дозвіл Кіпру для продажу російського бізнесу (Фото:Альфа-Банк Україна)

У люксембурзькій ABH Holdings поскаржилися, що вже сім місяців чекають дозволу Кіпру на продаж російського активу Альфа-груп.

Люксембурзька ABH Holdings S.A. за сім місяців так і не отримала дозволу від Кіпру на продаж російського активу Альфа-груп. Про це йдеться в заяві холдингу.

З цієї причини ABHH звернулася до керівництва Єврокомісії. У компанії зазначили, що підписали попередню угоду про продаж російського банку ще в лютому 2023 року.

У компанії підкреслили, що для закриття угоди необхідні регуляторні схвалення країн ЄС і Росії. Також документ містить низку умов, включно з отриманням дозволу Мінфіну Кіпру.

«З моменту подання офіційної заявки минуло майже сім місяців, проте схвалення все ще очікується, і статус заявки залишається незрозумілим через відсутність офіційної відповіді від підрозділу зі здійснення санкцій у фінансовому секторі міністерства Республіки Кіпр (MEK)», — заявили у ABH Holdings S.A.

Також у холдингу додали, що в серпні 2023 року ABHH зв’язався не тільки з кіпрським регулятором, а й із керівництвом Єврокомісії, але досі не отримав відповіді.

В ABH Holdings S.A. кажуть, що склалася дуже суперечлива ситуація: з одного боку, ЄС очікує, що європейський бізнес групи вийде з російських активів, з іншого — європейські регулятори не дають дозволу на ці угоди.

У травні цього року люксембурзький холдинг ABH Holdings — тепер уже колишній власник українського Сенс Банку, російських Альфа-Банку та Альфа Страхування заявив, що виходить із російських активів. Про це заявили після публікацій про співпрацю російської Альфи з Росгвардією, яка бере безпосередню участь у вторгненні в Україну.

У березні цього року видання Financial Times із посиланням на чотири джерела повідомляло, що російські підсанкційні мільярдери Михайло Фрідман і Петро Авен готові продати свої частки в Альфа-Банку за $2,3 млрд.