Це дуже мило. Японія запустила на Місяць робота-трасформера, розробленого виробником дитячих іграшок

14 сентября, 2023 Нет комментариев

Це дуже мило. Японія запустила на Місяць робота-трасформера, розробленого виробником дитячих іграшок

LEV-2, який уже відправили на Місяць (Фото:Університет Дошиша)

Нещодавній запуск місячного корабля SLIM, здійснений Японським космічним агентством JAXA, включав у себе маленького дослідника Місяця, натхненного дитячою іграшкою.

Місячний екскурсійний апарат-2 (LEV-2) являє собою маленьку металеву кулю, трохи більшу, ніж тенісний м’яч. Після приземлення на Місяці він від’єднається від посадкового модуля SLIM і трансформується, щоб досліджувати місячну поверхню.

SLIM, інтелектуальний посадковий модуль для вивчення Місяця, призначений для демонстрації першої м’якої посадки на Місяць у Японії. Його запустили на ракеті H-2A в середу, 6 вересня, разом із рентгенівським супутником XRISM. SLIM, що має діаметр 2,4 метра, проведе кілька місяців на орбіті Місяця, перш ніж дослідити місце посадки всередині кратера Шиолі.

За планом, LEV-2 вийде з посадкового модуля на висоті близько 5 футів 11 дюймів (1,8 метра) над місячною поверхнею і почне обертатися, щоб отримати зображення приземлення SLIM і навколишньої місцевості. Очікується, що заряду батареї LEV-2 вистачить приблизно на дві години.

LEV-2 має унікальну здатність трансформації. Коли дві його половини розділяються, вони можуть функціонувати як ніжки і колеса, даючи змогу роботу пересуватися місячною поверхнею. Він також обладнаний двома камерами і стабілізатором для орієнтації в навколишньому середовищі. LEV-2 передаватиме дані на Землю через LEV-1, окремий зонд, що перебуває на борту SLIM, який працюватиме у співпраці з SLIM і LEV-2.

Робот був розроблений в JAXA за участю компанії Tomy, що спеціалізується на виробництві дитячих іграшок, і дослідників з Університету Дошиша. Він використовує технологію трансформації, аналогічну механізмам, що використовуються в іграшках-трасформерах. Розробники також співпрацювали з Sony Group для створення камери.

Директор JAXA Даічі Хірано наголосив, що цей робот надзвичайно надійний і простий. Він висловив сподівання, що пристрій надихне дітей і зацікавить їх наукою.

https://www.youtube.com/embed/PupLqwt4d2o?si=pGxGgIDfCldTA5Ix&controls=0